Založ si blog

Predstavte si, že máte chuť urobiť niečo zdravé pre svoje telo a myseľ

Predstavte si, že chcete robiť niečo užitočné pre svoje telo a dušu, napríklad čchi-kung alebo jogu. Nájdete si školu, spojíte sa s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi, cvičíte a užívate si život. A zrazu, z ničoho nič, je vaša organizácia vyhlásená za extrémistickú totalitnú sektu, škola je zatvorená a vám a vašim priateľom hrozí trestné stíhanie. Myslíte si, že to nie je reálny scenár? Ukazuje sa, že je celkom reálny a nikto voči nemu nie je imúnny.

Presne to sa stalo v prípade hnutia Falun Gong. Ide o duchovnú a zdravotnú prax založenú na tradičnom cvičení čchi-kung. Presne to sa deje s mnohými inými organizáciami, dokonca ani nie náboženskými – medzi nimi aj s medzinárodným spoločenským hnutím Allatra a dobrovoľníckou medzinárodnou spoločenskou organizáciou Tvorivá spoločnosť. Prečo práve všetky tieto organizácie? Pretože sa zrazu stali nežiaducimi pre istú (súkromnú) medzinárodnú organizáciu.

FECRIS (Európska federácia výskumných centier proti sektárstvu) združuje 25 protisektárskych organizácií v Európe. FECRIS vznikla v Paríži v roku 1994 z iniciatívy francúzskeho združenia UNADFI (Národná únia združení na ochranu rodiny a človeka). Členmi FECRIS sú protisektárske organizácie z Nemecka, Francúzska, Veľkej Británie, Ruska, Belgicka, Srbska, Bieloruska, Slovenska, Španielska, Talianska, Švajčiarska, Ukrajiny a Švédska.

Demokracia znamená slobodu náboženstva a slobodu konvertovať z jedného náboženstva na druhé. Čo robí FECRIS? Pošliapava toto ústavné právo každého človeka. Práve táto organizácia si vyberá, koho označí za sektára a koho nie.

Podľa štúdie uznávaných vedcov a právnikov z piatich európskych krajín je hlavným zdrojom financovania FECRIS francúzska vláda. V roku 2005 získala FECRIS od Rady Európy štatút „členskej organizácie“ ako medzinárodná mimovládna organizácia. Toto rozhodnutie vyvolalo rozpory. Hnutia za náboženskú slobodu a akademici vyjadrili svoj nesúhlas. V roku 2009 získal FECRIS poradný štatút pri Ekonomickej a sociálnej rade OSN (ECOSOC); má tak prístup k agentúram OSN v New Yorku, Ženeve a Viedni. Táto protisektárska skupina začala legálne komunikovať s médiami a úradmi.

Zoznam hnutí pridružených k FECRIS sa rozrastá a po celej Európe pribúdajú noví členovia. Tento rast sa vysvetľuje tým, že FECRIS je jednoducho konglomerát organizácií, ktoré majú rôzne, niekedy dokonca protichodné záujmy, osobné záujmy a ktoré vo FECRIS vidia príležitosť nájsť spojencov v boji proti náboženským menšinám. Je vnútorne rozdelená, pretože sa v nej miešajú konkurenčné tradičné náboženstvá – ako napríklad katolicizmus a pravoslávne cirkvi – a protináboženské hnutia, ako napríklad ateistické združenia.

FECRIS tvrdí, že rešpektuje náboženské slobody a základné dohody o ľudských právach – Všeobecnú deklaráciu ľudských práv, Európsky dohovor o ľudských právach a Dohovor o právach dieťaťa – a využíva tieto tvrdenia na ospravedlnenie svojich krokov, ktoré sú niekedy v rozpore s týmito právami, ako napríklad „deprogramovanie“, čo je psychické a fyzické donucovanie človeka, aby sa vzdal svojho náboženstva.

V zozname viceprezidentov FECRIS zastupujúcich európske krajiny vyniká meno Alexandra Dvorkina, narodeného v ZSSR. Počas studenej vojny emigroval do Spojených štátov a po páde komunizmu sa vrátil do Moskvy ako duchovný Ruskej pravoslávnej cirkvi. Bol požiadaný, aby sa ujal poslania brániť pravoslávnu cirkev pred „sektami“. V roku 1993 s požehnaním patriarchu Alexija II. založil prvú antisektársku organizáciu, ktorá sa dnes rozrástla na RACIRS (Ruské združenie centier pre štúdium náboženstiev a siekt). Odvtedy Dvorkin vedie veľmi aktívny boj proti neortodoxným náboženským hnutiam nielen v Rusku, ale aj v krajinách bývalého Sovietskeho zväzu a Európskej únie, a to bez toho, aby bol špecialistom v oblasti náboženstiev, ba dokonca, ako aj ostatní viceprezidenti FECRIS.
Pod zámienkou „výskumných a informačných aktivít v oblasti sektárstva“ organizuje FECRIS v celoeurópskom meradle boj proti novým náboženským hnutiam, ktoré konkurujú historickým náboženstvám. FECRIS sa samozrejme vyhýba obvineniam voči „historickým“ náboženstvám a úplne ignoruje skutočnosť, že v rámci niektorých z nich sa veriaci učia extrémistické náboženské doktríny. Okrem toho francúzski protisektárski aktivisti informujú o prípadoch sexuálneho obťažovania a pedofílie v sektách, ale o podobných prípadoch v katolíckej cirkvi zaryto mlčia.


Koncept podvodu patrí do spotrebiteľského práva. Uplatňovať ho na „osobné alebo duchovné sebazdokonaľovanie“, ako to robí FECRIS, znamená vyžadovať od náboženstva alebo viery, aby poskytovali nejaké konkrétne výsledky. Ak sa budeme riadiť touto logikou, duchovné a náboženské hnutia by v žiadnom prípade nemali „podvádzať“ svojich stúpencov a sú povinné im zaručiť, že plnenie náboženských obradov a predpisov prinesie nejaký objektívny výsledok. Podľa francúzskeho práva žiadne duchovné alebo filozofické hnutie, žiadne združenie na sebazdokonaľovanie a dokonca ani žiadny psychológ, lekár alebo učiteľ nie je povinný poskytovať konkrétne výsledky.V skutočnosti môže neveriaci označiť akékoľvek náboženstvo za „podvod“. Týmto slovom možno napríklad označiť zázraky, v ktoré veria katolíci. Používanie týchto výrazov znamená vynášanie súdov o kvalite náboženstva, čo je podľa francúzskej ústavy (ktorá zaručuje rovnaké rešpektovanie všetkých náboženstiev zo strany štátu) pre štátom financovanú organizáciu neprípustné. Takéto hodnotenie náboženstiev je neprípustné aj podľa Európskeho dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd a ďalších medzinárodných dokumentov, ktoré Francúzsko podpísalo a ratifikovalo.

Zaujímavé je, že viaceré osobnosti z členských organizácií FECRIS boli postavené pred súd za nepriateľské prejavy alebo za pokusy využiť únosy a „deprogramovanie“ ľudí, ktorí sa pridali k novým náboženským hnutiam, aby ich prinútili vzdať sa svojho nového presvedčenia. A hoci tieto súdy FECRIS prehral, okamžite sa objavili články, v ktorých sa písalo, že súdy vyhral FECRIS. Ako je táto absurdita možná? Toto sú metódy tejto organizácie.

Americký expert na národnú bezpečnosť Dr. Egon Cholakian vo svojom videu „Neviditeľná vojna. Kto vedie náš svet do záhuby?“ odhaľuje tajné schémy FECRIS a metódy, ktoré dodnes stále používajú.

Ak si myslíte, že sa vás to netýka, presne o to im ide. Takýto spôsob myslenia môže byť osudovým omylom pre celý demokratický svet a pre každého jednotlivca. Je načase prijímať informácie kriticky a naučiť sa ich analyzovať. Je čas premýšľať.

Na Slovensku im udeľujeme tituly. Antikulty pri deprogramovaní ,,liečia” mučením

19.06.2024

2. časť.Neobišlo to ani Čínu Alexander Dvorkin podporuje čínsku komunistickú stranu pri potláčaní hnutí označovaných ako Sie ťiao (Xie Jiao), čo v preklade znamená „kult zla“. Dvorkin cestoval do Číny, aby ponúkol svoju podporu pri prenasledovaní a vítaní represií voči náboženským menšinám. Na druhej strane ČKS udržiavala s Dvorkinovou organizáciou kontakty. [...]

Z Ruska do USA a naspäť. Ako sa hlavný predstaviteľ antikultu zúčastňoval brutálneho mučenia, ktoré odhaľuje znepokojivý jav

18.06.2024

Za posledných 30 rokov sa Štátny úrad pre náboženské záležitosti postupne dostal pod kontrolu temnej organizácie s extrémistickými názormi, ktorá využíva mnohé nezákonné schémy a má rozsiahle korupčné väzby. Vďaka Egonovi Cholakianovi – expertovi na národnú bezpečnosť, federálnemu lobistovi pre americký Kongres a Biely dom, sa vďaka niekoľkoročnej spravodajskej [...]

Vlci v ovčom rúne

17.06.2024

Antikultisti. Vo svete, kde sa ľudské práva považujú za posvätné, existuje organizácia, ktorá sa označuje za bojovníka za tieto práva – FECRIS. Za krásnym nápisom sa však skrýva sieť politických ambícií, finančných tokov a priameho zasahovania štátu do záležitostí náboženstva. FECRIS, ktorú vytvorili dve francúzske antikultové organizácie, CCMM a UNADFI, [...]

blesk, búrka, blesky, počasie

Pozor na vietor a prudký dážď. Meteorológovia varujú pred búrkami

21.06.2024 22:00

Na území celého Slovenska hrozia v piatok večer aj v sobotu búrky.

Medveď hnedý

Útoky medveďov na človeka v Japonsku sa množia. Ďalšou obeťou je stavebný robotník

21.06.2024 20:41

Medveď pravdepodobne zabil stavebného robotníka (58) v Japonsku. Muža našli v lese v prefektúre Nagano s rozsiahlymi poraneniami hlavy a chrbta.

vojna na Ukrajine, hroby, Charkov

NYT: Veľa mužov na Ukrajine sa skrýva. Obávajú sa, že ich nevycvičených pošlú na smrť

21.06.2024 18:35

Na Ukrajine žije mnoho mužov, ktorí sa skrývajú. Majú strach z odvodov do armády na obranu krajiny proti ruskej invázii. S niekoľkými z nich hovoril denník The New York Times (NYT).

Viktor Orbán

Nemecko už podľa Orbána 'nevonia a nevyzerá rovnako', zmenilo sa na multikultúrny svet

21.06.2024 18:21

Maďarský premiér Orbán počas návštevy Berlína povedal, že Nemecko sa v dôsledku migrácie zmenilo na "pestrofarebný, multikultúrny svet".

marlupta

Sú témy, ktoré by nemali zostať tabu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 8471x
Priemerná čítanosť článkov: 1059x

Autor blogu

Kategórie