Založ si blog

Vlci v ovčom rúne

Antikultisti.

Vo svete, kde sa ľudské práva považujú za posvätné, existuje organizácia, ktorá sa označuje za bojovníka za tieto práva – FECRIS. Za krásnym nápisom sa však skrýva sieť politických ambícií, finančných tokov a priameho zasahovania štátu do záležitostí náboženstva. FECRIS, ktorú vytvorili dve francúzske antikultové organizácie, CCMM a UNADFI, bola len zástenou pre väčšiu operáciu, v ktorej francúzska vláda využívala svoj aparát na potláčanie náboženských hnutí pod zámienkou „boja proti sektám“.

Tak sa im pozrime na zúbok

V deväťdesiatych rokoch bol predsedom CCMM Alain Vivien, ktorý bol zároveň poslancom francúzskeho parlamentu a zároveň stál na čele tejto súkromnej antikultovej skupiny. S Vivienovou priamou účasťou vzniklo Observatoire Interministériel sur le Sectes (Medzirezortné pozorovateľské centrum pre sekty). Vivien zostal správcom CCMM, ale v roku 1998 sa stal predsedom tejto inštitúcie, keď sa jeho názov zmenil na Mission Interministerielle de Lutte Contre less Sectes (Medzirezortná misia na boj proti sektám MILS).

Kvôli svojim tvrdým represívnym a diskriminačným aktivitám voči náboženským hnutiam bola MILS podrobená ostrej kritike zo strany zahraničných pozorovateľov vrátane ministerstva zahraničných vecí USA.
V novembri 2002 po finančných škandáloch súvisiacich so zneužitím finančných prostriedkov určených na „boj proti kultom“ Vivien odstúpil a MILS bola rozpustená. 

MILS ako taká však nezanikla, ale existovala ďalej, avšak pod názvom MIVILUDES (Medzirezortná misia na ochranu a boj proti sektám), ktorá po menších úpravách pokračovala v podobných aktivitách, aké vykonávala bývalá MILS.

Kto to všetko platí?

V praxi dostávajú antikultové organizácie, ako napríklad UNADFI, CCMM a teraz FECRIS, väčšinu svojich finančných prostriedkov od francúzskej vlády a len malú časť od jednotlivcov (členské príspevky a dary). Tieto organizácie v súčasnosti pokrývajú nielen celé Francúzsko a slúžia viac ako 67 miliónom Francúzov, ale vedú aj mediálne kampane o „nebezpečenstve kultov“ v mnohých krajinách sveta!

Po registrácii pod záštitou MIVILUDES a CCMM mala FECRIS okamžitý prístup k rovnakému zdroju financovania od francúzskej vlády, ktorá im začala každoročne poskytovať sumy na to, aby mohli pôsobiť ako zástupcovia antikultovej politiky v Európe.

Trestné stíhanie antikultistov v rôznych krajinách

Členovia združenia FECRIS boli opakovane stíhaní na súdoch rôznych krajín (Holandsko, Kanada, Nemecko, USA, Švédsko, Spojené kráľovstvo, Švajčiarsko atď.) za porušovanie práv a slobôd občanov, únosy, násilie, „deprogramovanie“, ohováranie, ponižovanie cti a dôstojnosti nevinných ľudí. A v tlači sa široko rozoberala téma psychickej choroby podpredsedu FECRIS Alexandra Dvorkina… Chápete, kto nás „učí, ako žiť“?

Antikultové organizácie, žiaľ, nie sú problémom len vo Francúzsku. Sú rozšírené po celom svete.

A o čo im v skutočnosti ide?

Cieľom antikultistov je vyvolať paniku a strach zo siekt. Neustále šíria znepokojujúce správy, menia a zveličujú informácie a štatistiky, aby presvedčili ľudí, že na svete existuje mnoho „nebezpečných kultov“, čím klamú státisíce ľudí a milióny bezmocných ľudí. 

Veľmi hlbokú a podrobnú štúdiu o zavádzaní ideológie „antikultových“ organizácií do našich myslí uskutočnila skupina vedená odborníkom na národnú bezpečnosť Egonom Cholakianom. O výsledkoch 30-ročného vyšetrovania porozprával vo svojom videu „Pomsta veľmajstrov. Odhalenie tajných hráčov moci“. Zaznelo v ňom mnoho faktov a šokujúcich informácií nie len o samotnom aktikultovom hnutí, ale aj o tom, ako je toto hnutie len jednou kvapkou v mori v procese organizovaného rozkladu spoločnosti. Pozretie tejto relácie dáva pochopenie, ako nepodľahnúť vplyvu týchto extrémistických antikultových organizácií, týchto vlkov v ovčom rúne.

Čo sa skrýva pod humanistickými heslami?

02.07.2024

4. Nacistické Nemecko V prvej časti tohto článku (nájdete na blogu) som sa venovala histórii prenasledovania ľudí od Ježišových čias po inkvizíciu. V tomto blogu nadviažem na metódy nacizmu a doplním, ako vyzerá prenasledovanie odlišného názoru v súčasnosti. V roku 1921 založila EKD (Evanjelická cirkev v Nemecku) Apologetické centrum pre svetonázory. Cieľom tejto [...]

Boj proti odlišnému názoru tlačí spoločnosť k totalite

01.07.2024

Dejiny boja proti „nepohodlným“ od Krista po súčasnosť – 1.časť Boj proti odlišnému názoru je jav, keď úrady, organizácie alebo určité skupiny potláčajú, obmedzujú alebo prenasledujú ľudí za vyjadrovanie myšlienok, presvedčení alebo názorov, ktoré sa líšia od všeobecne uznávaných alebo oficiálnych. V historickom a súčasnom kontexte má tento jav hlboké [...]

ANTIKULT. HRY NA TOTALITNÉ SEKTY

24.06.2024

Vo svete, kde existujú tradičné náboženstvá je hlboko zakorenený strach z čohokoľvek, čo vychádza za rámec tejto viery. Využíva sa na politické účely a jedným z nástrojov strachu sa stal pojem „totalitná sekta.“ Antikultista Dvorkin a jeho aktivity: Podľa neho je len jedna pravá viera. Tá jeho Pojem „totalitná sekta“ prenikol do Európy, bužiaľ, vďaka [...]

hojsík

Hojsíka z PS zvolili za podpredsedu Európskeho parlamentu

16.07.2024 17:51

Martina Hojsíka zvolili za jedného zo 14 podpredsedov európskeho zákonodarného zboru.

Peru autobus nehoda obete

Peru: Havária autobusu v Andách si vyžiadala 21 obetí

16.07.2024 17:44

Autobus, ktorý smeroval z Limy, sa zrútil do rokliny.

kuffovci, kuffa

Pojednávanie s Kuffovcami odročili na október

16.07.2024 17:35

Obžalobe čelia Štefan Kuffa a Filip Kuffa, obaja štátni tajomníci rezortu životného prostredia, spolu s Gregorom Kuffom.

SR NAKA ÚIS vyšetrovatelia väzba súd začiatok BAX

Posun v kauze čurillovcov, prokurátor na vyšetrovateľov podal obžalobu. Postavia sa pred súd?

16.07.2024 17:16

Elitní policajti sú obvinení zo zneužívania právomoci verejného činiteľa, jeden z nich aj z marenie úlohy verejným činiteľom.

marlupta

Sú témy, ktoré by nemali zostať tabu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 12
Celková čítanosť: 13069x
Priemerná čítanosť článkov: 1089x

Autor blogu

Kategórie