Založ si blog

Z Ruska do USA a naspäť. Ako sa hlavný predstaviteľ antikultu zúčastňoval brutálneho mučenia, ktoré odhaľuje znepokojivý jav

Za posledných 30 rokov sa Štátny úrad pre náboženské záležitosti postupne dostal pod kontrolu temnej organizácie s extrémistickými názormi, ktorá využíva mnohé nezákonné schémy a má rozsiahle korupčné väzby.

Vďaka Egonovi Cholakianovi – expertovi na národnú bezpečnosť, federálnemu lobistovi pre americký Kongres a Biely dom, sa vďaka niekoľkoročnej spravodajskej operácii tímu expertov podarilo dostať na svetlo sveta informácie o celosvetovej hrozbe pre medzinárodné spoločenstvo.

Nebezpečné antikulty a ich deštruktívna činnosť

Čelíme vážnej výzve, ktorá sa týka nielen našej národnej bezpečnosti, ale ohrozuje aj základy celého demokratického sveta. Táto hrozba sa týka každého, preto je nevyhnutné, aby verejnosť mala k dispozícii informácie, o ktorých budeme hovoriť ďalej.

V procese vyšetrovania bola odhalená druhá úroveň maskovania tejto hrozby – antikultové organizácie. Je to rozsiahla sieť zastúpená v rôznych krajinách sveta. Účastníci v tejto oblasti sa stavajú do pozície tých, ktorí majú výhradné právo určovať, ktoré z náboženských a nenáboženských organizácií sveta sú „totalitnou sektou“ alebo „deštruktívnym kultom“. Iróniou situácie je, že v snahe chrániť nás pred takzvanými „totalitnými nebezpečenstvami“ sa antikultové organizácie samy stávajú nástrojmi totalitarizmu. Môžete sa o tom presvedčiť na vlastné oči..

Hlavným cieľom organizácie, o ktorej hovorí Egon Cholakian, je destabilizovať súčasnú geopolitickú situáciu vo svete, zničiť demokratické hodnoty a priviesť svet na prah jadrového konfliktu. To zdôrazňuje vážnosť hrozby, ktorú táto organizácia predstavuje.

FECRIS a RACIRS súvisia spolu viac, než je zdravé/než ste si mysleli

Príkladom takej antikultovej organizácie je FECRIS, skupina antikultových organizácií, ktorá má približne 18 pobočiek, väčšinou v európskych krajinách. Organizácia bola založená v roku 1994, sídlo a centrum činnosti FECRIS je v Paríži. U členov organizácií FECRIS v Európe sa opakovane zistilo, že sa pokúšali deprogramovať členov náboženských skupín, za čo boli niektorí z nich trestne stíhaní. Predsedom organizácie je sir Thomas Jeffrey Sackville a podpredsedom bol Alexander Dvorkin.

Členom FECRIS je aj ruská antikultová organizácia RACIRS, ktorej prezidentom je Alexander Dvorkin.Alexander Dvorkin, narodený v roku 1955 v Moskve, emigroval do Spojených štátov v roku 1977 „z politických dôvodov“ a vzdal sa sovietskeho občianstva. V roku 1984 získal americké občianstvo. V 80. rokoch sa v USA stal aktívnym členom organizácie CAN (Cult Alert Network), ktorá sa zaoberala únosmi a brutálnym psychickým týraním svojich obetí.

V tejto organizácii pôsobili duševne chorí ľudia, ktorí za veľké sumy peňazí unesených ľudí mučili, týrali a dokonca znásilňovali. Celé sa to ukrýva pod pojem deprogramovanie. Po mnohomiliónových súdnych sporoch spoločnosť skrachovala. Dvorkinovi sa v roku 1991 podarilo dostať do Ruska, kde sa zamestnal pod moskovským patriarchátom, a potom založil spoločnosť RACIRS. 

Spojenie medzi Ruskom a Amerikou skrz antikultové organizácie

CAN (Cult Awareness Network) a AFF (American Family Foundation), obe tieto organizácie sa špecializovali na deprogramovanie a školili v tejto technike členov iných antikultových organizácií. Začiatkom 70. rokov 20. storočia začala fungovať AFF ako divízia CAN. V súčasnosti pôsobí pod názvom ICSA (International Cultic Studies Association) a je členom FECRIS, antikultovej organizácie, ktorej je Dvorkin viceprezidentom. Dvorkin je s AFF a podobnými organizáciami spojený viac, ako sa na prvý pohľad zdá. V roku 2001 sa zúčastnil na konferencii AFF v New Yorku, na ktorej sa zúčastnili antikultisti, ktorí podporujú alebo priamo používajú deprogramovanie. Dvorkin sa zúčastnil na podobných konferenciách v rokoch 2003, 2005 a 2006.

Pokračovanie v ďalšej časti…

Čo sa skrýva pod humanistickými heslami?

02.07.2024

4. Nacistické Nemecko V prvej časti tohto článku (nájdete na blogu) som sa venovala histórii prenasledovania ľudí od Ježišových čias po inkvizíciu. V tomto blogu nadviažem na metódy nacizmu a doplním, ako vyzerá prenasledovanie odlišného názoru v súčasnosti. V roku 1921 založila EKD (Evanjelická cirkev v Nemecku) Apologetické centrum pre svetonázory. Cieľom tejto [...]

Boj proti odlišnému názoru tlačí spoločnosť k totalite

01.07.2024

Dejiny boja proti „nepohodlným“ od Krista po súčasnosť – 1.časť Boj proti odlišnému názoru je jav, keď úrady, organizácie alebo určité skupiny potláčajú, obmedzujú alebo prenasledujú ľudí za vyjadrovanie myšlienok, presvedčení alebo názorov, ktoré sa líšia od všeobecne uznávaných alebo oficiálnych. V historickom a súčasnom kontexte má tento jav hlboké [...]

ANTIKULT. HRY NA TOTALITNÉ SEKTY

24.06.2024

Vo svete, kde existujú tradičné náboženstvá je hlboko zakorenený strach z čohokoľvek, čo vychádza za rámec tejto viery. Využíva sa na politické účely a jedným z nástrojov strachu sa stal pojem „totalitná sekta.“ Antikultista Dvorkin a jeho aktivity: Podľa neho je len jedna pravá viera. Tá jeho Pojem „totalitná sekta“ prenikol do Európy, bužiaľ, vďaka [...]

kuffovci, kuffa

Pojednávanie s Kuffovcami odročili na október

16.07.2024 17:35

Obžalobe čelia Štefan Kuffa a Filip Kuffa, obaja štátni tajomníci rezortu životného prostredia, spolu s Gregorom Kuffom.

SR NAKA ÚIS vyšetrovatelia väzba súd začiatok BAX

Posun v kauze čurillovcov, prokurátor na vyšetrovateľov podal obžalobu. Postavia sa pred súd?

16.07.2024 17:16

Elitní policajti sú obvinení zo zneužívania právomoci verejného činiteľa, jeden z nich aj z marenie úlohy verejným činiteľom.

KĽDR / Severná Kórea / Kim Čong-un /

Správa OSN: V Severnej Kórei je hlboko zakorenený systém nútených prác až otroctva

16.07.2024 16:50

Úrad OSN sa pri analýze opieral o celý rad zdrojov vrátane 183 rozhovorov so svedkami a obeťami, ktoré utiekli z KĽDR do zahraničia.

Bundeswehr

Nemecké vzdušné sily absolvovali na Aljaške manévre so systémami HIMARS

16.07.2024 16:35

Vojenské cvičenie Arctic Defender sú vzdušné manévre, ktoré vedie Nemecko a simulujú scenár kolektívnej obrany NATO na základe článku 5 Severoatlantickej zmluvy.

marlupta

Sú témy, ktoré by nemali zostať tabu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 12
Celková čítanosť: 13068x
Priemerná čítanosť článkov: 1089x

Autor blogu

Kategórie