Pseudoodborník bez adekvátneho vzdelania dáva odborné posudky

Prečo si tie najväčšie pikošky média nechávajú pre seba? Alexander Dvorkin. Všade citovaný odborník na sekty, ktorý svoje inkvizičné schopnosti prezentoval v dvoch najznámejších (čírou náhodou) medzi sebou prepojených organizáciách. RACIRS a FECRIS. Na wikipedii a v klasických médiách o ňom nájdete superlatíva. Prečo ale bežnému čitateľovi neprezradia nepohodlné fakty?

Treťotriedne vzdelanie, mimo odboru

Alexander Dvorkin má treťotriedne vedľajšie vzdelanie, ktoré nesúvisí s jeho hlavnou činnosťou (vášeň pre „kulty“ a „sekty“), konkrétne:

  1. Bakalársky titul z ruskej literatúry na Hunter College
  2. Magisterský titul z teológie na Ortodoxnom teologickom seminári sv. Vladimíra Americkej pravoslávnej cirkvi v New Yorku, 1983
  3. PhD v odbore dejiny stredoveku z Fordham University v NYC, 1988 (je to denominačná, nesekulárna vzdelávacia inštitúcia, čo obzvlášť škodí objektivite hodnotenia v religionistike).

Absencia nostrifikácie. (Načo sa zapodievať úradmi?)

Alexander Dvorkin získal celé svoje vzdelanie (bakalárske, magisterské, PhD) v USA; už viac ako 20 rokov však dodnes žije v Rusku a nepretržite sa venuje vedeckej, vzdelávacej a expertnej činnosti. V takýchto prípadoch sa má za účelom oficiálnej legitimizácie vzdelanostného statusu človeka v Ruskej federácii uskutočniť takzvaná nostrifikácia.

Tu je úryvok zo spisu Federálnej služby pre dohľad vo vzdelávaní a vede (Oddelenie štátnej certifikácie vedeckých a pedagogických pracovníkov): „…Dvorkin nemá žiadne akademické tituly ani tituly stanovené ruským systémom štátnej atestácie…“

  1. “…А.L. Dvorkin má akademický titul profesor na Ortodoxnej univerzite humanitných vied v Saint Tikhon (STOUH), ktorý mu bol udelený príkazom oprávnenej osoby zakladateľa univerzity…“ O obhajobe dizertačnej práce nie je ani zmienka. Titul bol udelený a nie získaný všeobecne uznávaným, štandardným a čestným spôsobom. ”..

2. Prešovská univerzita ( udelila 12. apríla 2016 profesorovi A. Dvorkinovi čestný doktorát (Doctor honoris causa).
Diplom hovorí, že prof. A. Dvorkin získal tento titul za „prínos k rozvoju vedeckého poznania, kultúry, humanizmu, medzinárodných vzťahov a presadzovania dobrých vzťahov medzi Slovenskou republikou a Ruskou federáciou“…“ 9 Teda ďalší titul, ktorý je len udelený, a nie získaný prostredníctvom bežného vzdelávacieho a vedeckého výskumu a vyučovacieho procesu.

3. Aktuálne tituly AL Dvorkina:

– profesor na Misijnej fakulte Misijnej fakulty STOUCH;
– profesor na Katedre cirkevných dejín a kánonického práva Teologickej fakulty STOUH;
– profesor na Katedre teológie Fakulty doplnkového vzdelávania STOUH.

Až na to, že „profesor na katedre“ nie je akademický titul, ale pracovné zaradenie. V Rusku Alexander Dvorkin nie je vedcom. Nemá doktorát (a ani magisterský titul), nemá ani uznané vyššie vzdelanie v Rusku.

Inkvizítor prakticky len so stredoškolským vzdelaním 

Presne povedané, v Rusku je Alexander Dvorkin osoba so stredoškolským vzdelaním, nič viac. Stredoškolské vzdelanie získal v ZSSR, s tým nie je problém. Aspoň sa naučil čítať a písať. Dôležitý fakt: Absencia relevantného vzdelania. Teológia a náboženstvo sú dve odlišné veci. Alebo si to pán Dvorkin nevšimol?

Kašleme na minulosť. Či?

To nie je všetko. Dvorkinovo vzdelanie má ďalšie diery. Počas štúdia na Moskovskom pedagogickom inštitúte bol Dvorkin vylúčený pre akademický neúspech. Nízke vzdelanie Dvorkina a extrémistické sklony boli dôvodom, prečo bol prepustený z fakulty žurnalistiky, na ktorej nejaký čas prednášal.

Tento človek s neadekvátnym vzdelaním sa stal najviac citovaným inkvizítorom, ktorý robí odborné posudky na hnutia, údajné “sekty” (ktoré takto označí sám), ako aj na jednotlivcov. Napriek tomu, že má na tričku viacero prehratých súdov, kde ho obete deprogramovania obviňujú z násilia a porušovania ľudských práv, ide si stále svoje a dostáva čoraz viac priestoru v médiách.

Čerešničkou na torte je jeho podrobný psychiatrický posudok. U tohto “experta” bolo potvrdených viacero psychiatrických diagnóz a spochybnená jeho schopnosť objektivity. Ale ľudia si to predsa nebudú overovať, však? Keď niečo povie “profesor,” takto musí byť pravda… O tom si povieme viac nabudúce. Ak vás zaujíma, kto sa za tým skrýva, pozrite si dokument Impakt. 

Zdroj: actfiles.com, Impakt. Prelomový dokumentárny film.

Okamžité blokovanie YouTube: súvislosť s vydaním filmu Impakt a videom Križovatka?

25.09.2024

Približne pred tromi týždňami sa v Rusku začali objavovať rozsiahle problémy s prístupom na webovú lokalitu YouTube. V rovnakom čase, približne pred tromi týždňami, konkrétne 14. júla 2024, bol na internete zverejnený vysokoprofilový dokumentárny film Impakt a o dva týždne neskôr bola zverejnená ďalšia videovýzva od Egona Cholakiana, amerického experta na národnú [...]

Kto v skutočnosti riadi Kremeľ?

20.09.2024

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, prečo sa rozhodnutia Kremľa niekedy zdajú čudné a nelogické? Čo keby som vám povedala, že za Putinovým chrbtom sú sily, o ktorých ani nevieme? Spýtate sa: odkiaľ sa berú takéto otázky? Som si istá, že šokujúce fakty odhalené v dokumentárnom filme „IMPAKT“ (mimochodom, kvôli ktorého zverejneniu prakticky prestala fungovať [...]

Putin: Bábka alebo majster?

15.09.2024

Patriarcha Kirill a pastor Künneth: strašné paralely s nacistickým Nemeckom Všimli ste si, že rétorika patriarchu Kirilla prekvapivo opakuje argumenty protestantského pastora Waltera Künnetha z nacistického Nemecka? Toto spojenie sa môže zdať prekvapujúce, ale vyvoláva dôležité otázky. Historický kontext: Künneth a „meč“ štátnej moci Walter Künneth, ktorý aktívne [...]

ukrajinský vojak, vojna, protitanková zbraň, raketa, strela

ONLINE: Bloomberg: USA zvažujú uznať Krym za ruský, ak to povedie k mieru

19.04.2025 06:20

Súčasťou širšej mierovej dohody môže byť uznanie Krymu ako súčasť Ruska zo strany USA, tvrdia zdroje agentúry Bloomebrg. Konečné reozhodnutie ale ešte nepadlo.

fico-simecka-matovic

Aprílový prieskum SANEP: Smer tesne pred PS, Matovič sa derie hore

19.04.2025 06:00

Do poslaneckých lavíc by v prvej polovici apríla podľa prieskumu SANEP-u zasadli členovia siedmich politických strán.

moslimovia, škola, migranti v škole

Na viedenských školách je už viac moslimov ako kresťanov. Pribúdajú konflikty

19.04.2025 06:00

Podiel žiakov, ktorí vyznávajú islam, dosiahol v tomto školskom roku vyše 41 percent, čo je po prvý raz viac ako podiel kresťanských detí.

Mark Carney

Premiér Carney sa Trumpa nebojí. Kanadu si neprivlastníte, budeme sa brániť, odkázal mu

18.04.2025 21:59

Podľa premiéra Kanaďania teraz v dôsledku Trumpovej politiky stoja pred najväčšou krízou, akú doteraz zažili.

marlupta

Sú témy, ktoré by nemali zostať tabu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 36879x
Priemerná čítanosť článkov: 1676x

Autor blogu

Kategórie